Uzdrowiska cieszą się w Polsce dużą popularnością. Głównie kojarzone są one z przypadłościami medycznymi, ale nie oznacza to faktu, że osoby zdrowe nie mają tam wstępu. Wręcz przeciwnie.
Jednym z uzdrowisk, jakie można spotkać na Dolnym Śląsku, jest Polanica-Zdrój. To właśnie ta miejscowość, która powinna kojarzyć się nie tylko z leczniczymi właściwościami źródeł mineralnych, ale także z Wielką Pieniawą.
Polanica-Zdrój – łazienki Heleny dla wszystkich
Pijalnię, którą nazywano również Łazienkami Heleny, wybudowano w latach 1911-1913. To jedna z największych atrakcji tego miasta, kojarzona nawet tym osobom, jakie nie miały jeszcze przyjemności odwiedzić Polanicy. Samo źródło zostało jednak wywiercone w 1904 roku. Woda, której można skosztować na miejscu do dzisiaj, wydobywana jest z głębokości 34 m. Jej spożycie polecane jest w szczególności osobom, które mają problemy z przewodem pokarmowym. Warto również ją popijać, jeżeli ktoś chciałby wspomóc procesy trawienia. Woda polecana jest również w celu poprawienia swojej odporności.
Całość znana jest głównie z Wielkiej Pieniawy, ale w środku można znaleźć również źródła Staropolanki – kolejnej wody, która znana jest szerzej w Polsce. Sam budynek jest sporych rozmiarów i w jej środku znaleźć można halę spacerową. Nawet, jeżeli pogoda nie będzie sprzyjać, zawsze można odbyć spacer ku zdrowiu, pod dachem.
Niedaleko Pijalni Wielkiej Pieniawy znajduje się Teatr Zdrojowy. Budynek powstał w 1925 roku. W bliskiej odległości znajduje się także Nowy Dom Zdrojowy „Wielka Pieniawa”. Jest to budynek, który wchodzi w skład Zakładu Przyrodoleczniczego „Wielka Pieniawa”.
Więcej artykułów o dolnym Śląsku i Polanicy-Zdrój znajdziesz w serwisie polanica24.pl.